18czerwiec2018

18 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » Oscarowe propozycje w Kinie Konesera w Oskardzie

Oscarowe propozycje w Kinie Konesera w Oskardzie

Najnowszy film Martina Scorsese „Milczenie”, nominowany w 6 kategoriach do Oscara „Manchester by the sea” oraz niemiecką komedię, która podbiła Cannes „Toni Erdmann”  zobaczyć można w Kinie Konesera w Oskardzie

 

plakO

„Milczenie” to przygotowywany przez blisko trzy dekady najnowszy film Martina Scorsese. To inspirowana autentycznymi wydarzeniami epicka opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. Scorsese osadził akcję swojej najnowszej produkcji w pierwszej połowie XVII wieku. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.  To najważniejszy, a także najbardziej osobisty film w karierze legendarnego reżysera. Nominowane do Oscara  „Milczenie” w kinie Oskard już 24 lutego o 19.00.

Kolejna propozycja to nowy film Kennetha Lonergana, wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera. Nominowany do Oscara w 6 kategoriach „Manchester by the sea” z doskonałą rolą Casey’a Afflecka.  To głęboko przejmująca, chwilami nieoczekiwanie zabawna eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei. Po śmierci starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, wraca w rodzinne okolice, gdzie zmuszony jest zmierzyć się z tragicznymi wydarzeniami przeszłości… „Manchester by the sea” w Kinie Konesera już 17 marca o 19.00.

A 31 marca o 19.00 w Kinie Konesera widzowie zobaczą film  „Toni Erdmann”, który dostał 5 Europejskich Nagród Filmowych i jest niekwestionowanym faworytem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. To przewrotna komedia o trzydziestoletniej dziewczynie, która wspinając się po szczeblach korporacyjnej kariery, straciła poczucie humoru. I o jej szalonym ojcu, który postanawia zrobić wszystko, by ją rozśmieszyć i przywrócić jej radość życia.

Komentarz do filmów przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.