23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » O mieście

Historia miasta

Konin leży w środkowej części Polski. Tak dawniej jak i dziś w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajduje się ważny węzeł komunikacyjny - łączący północ kraju z południem oraz wschodnią część z zachodnią. O tym, że zawsze przez Konin przebiegały ważne szlaki handlowe świadczy wznoszący się w centrum dawnego Konina słup drogowy z XII wieku, wyznaczający niegdyś połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą – leżącymi na dawnym Szlaku Bursztynowym. Najważniejszą osadą było Stare Miasto z romańskim kościołem parafialnym. To ono dało początek Koninowi lokowanemu na prawie magdeburskim, na wzór Kalisza, około 1293 roku.

Cienie Konina - świątecznie inaczej.

Dziś świątecznie inaczej. Niech nastrój Świąt Bożego Narodzenia rozjaśnia wszelkie cienie .
Zimą Warta jest malownicza i piękna.

Przybywa turystów na jeziorach Kanału Ślesińskiego

Przybywa turystów na jeziorach Kanału Ślesińskiego

Ruch turystyczny na jeziorach Kanału Ślesińskiego wzrósł na przestrzeni siedmiu lat o prawie 200 procent. To najnowsze dane Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu dotyczące śluzowania jednostek sportowo-turystycznych i statków pasażerskich na Wielkiej Pętli Wielkopolski w latach 2006-2014.

 K076002

Cienie Konina - Dzikie przejście

Pomiędzy ul. Torową a Chopina wiedzie tzw. dzikie przejście po nieczynnym już i częściowo (bardzo rzadko jeżdżą tędy pociągi) czynnym torowisku.

Turystyka

Subregion koniński cechuje bogactwo dziedzictwa kulturowego oraz unikalne walory turystyczno-krajoznawczye. Nasz region owiany jest ciekawą historią, która pozostawiła po sobie cienie i blaski. Ducha czasów dostrzegamy zarówno w zabytkach architektury, ale również w tradycji, kuchni i zwyczajach zamieszkującej  tu ludności.

Cienie Konina