21październik2018

21 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Rower
98806c2dbd

Jak wybrać rower na komunię?

 W czasach, gdy dzieci od najmłodszych lat są otoczone komputerami, a poznawanie ludzi odbywa się „online”, warto krzewić w młodym pokoleniu kulturę fizyczną i namawiać do obcowania z naturą. Najbliższa okazja ku temu będzie w maju.

Jazda po deszczu

Podczas jazdy na rowerze deszcz napływa ze wszystkich możliwych kierunków: z nieba, z kół, ale również z obu boków – zarówno w momencie gdy jest napędzany przez wiatr jak i podczas przejeżdżających obok samochodów.  Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wypraw.


ostre kolo typ roweru3

Masz już rower na wiosnę?

Przestańmy już rozmyślać o ziemie „jak długo jeszcze?”, „kiedy wreszcie stopnieje śnieg?”, a zastąpmy ponure myśli przyjemnym planowaniem sezonu wiosennego. Czy wybraliście już odpowiedni rower na ciepłe dni? Lada dzień rowerzyści wyruszą na ulice Ostrowa, zrobi się barwnie, ruchliwo, wiosennie. Najważniejsze to wybrać jednoślad, który nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale przede wszystkim zapewni najwyższy komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Kobieta w ciąży i rower?

Kochasz jeździć rowerem, ale teraz oczekujesz nowego członka rodziny, który być może również pokocha ten sport. Stajesz przed dylematem i zastanawiasz się, czy kontynuowanie jazdy na rowerze będzie dla Ciebie i Twojego dziecka bezpieczne. Jakiekolwiek wcześniej opinie słyszałaś, prawda jest taka, że wcale nie musisz sobie odmawiać tej przyjemności.


Rower zimą

Wielu rowerzystów, którym nie było jeszcze dane jeździć po białym puchu obawia się, że jest to zbyt trudne i niebezpieczne. Nic bardziej mylnego!


Co daje mi rower?

Jazda na rowerze zwiększa sprawność układu oddechowego, usprawnia pracę serca, wzmacnia mięśnie, redukuje cellulit, poprawia samopoczucie. Należy także do najbardziej przyjemnych form rekreacji i najbardziej skutecznych ćwiczeń odchudzających. A co ważne, nie obciąża układu kostnego i stawów, a także minimalizuje ryzyko kontuzji i nadwyrężeń.