21październik2018

21 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Taniec
samba1

Taniec towarzyski – samba

Co prawda pierwszym tańcem łacińskim (latynoamerykańskim), który zyskał światową sławę, była rumba, która pojawiła się w Nowym Jorku w 1929 roku, jednak już w roku 1945 dołączyły do niej samba i jive oraz pochodzące z południowej Francji paso doble. Jeśli jednak spytać kogoś o najpopularniejszy, najbardziej widowiskowy taniec latynoamerykański, osoba pytana bez wątpienia odpowie, że jest nim samba.

Kursy tańca

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad kursem tańca? Czy warto zapisać się na coś takiego? A może jest to tylko strata czasu i marnowanie pieniędzy? Nauka tańca na pewno nie jest zadaniem łatwym, ale właśnie dzięki kursom tańca, prowadzonym przez profesjonalistów, możemy w łatwy i przyjemny sposób opanować tajniki ulubionego stylu.


co-to-jest-kizomba 180x260

Co to jest Kizomba?

Kizomba to nowy nurt w tańcu i muzyce powstały w Angoli w latach 70' Wywodzi się bezpośrednio za karaibskiego zouk'a. Muzyka oparta jest na wolnym transowym beat'cie, teksty zwykle śpiewane po portugalsku.

Taniec Gangam Style

Czy taniec z utworu "Gangnam Style", południowokoreańskiego wokalisty PSY, dorówna popularnością słynnej "Macarenie"? A może zniknie tak szybko, jak się pojawił?


Taniec orientalny

American Cabaret Style – eklektyczny styl wykształcony w XX wieku w Stanach Zjednoczonych, w którym różnorodna muzyka i taniec mieszają się, tworząc nowy, ciekawy styl, którego charakterystyczną cechą jest nacisk na widowiskowość i efektowność.


Taniec dziecka

Taniec od zawsze grał istotną rolę w życiu człowieka, gdyż pomaga w zrozumieniu i przeżywaniu emocji, usprawnia ciało i dotlenia umysł dlatego też jest niezwykle ważny w prawidłowym rozwoju dzieci. Ruch, podobnie jak zabawa jest naturalną potrzebą fizjologiczną u dzieci, dlatego też taniec może dawać ogromną satysfakcję, dlaczego więc tego nie wykorzystać?