11grudzień2017

11 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Jesteś tutaj: Home » Sport » Dwa tytuły Wicemistrzów Polski dla Konińskich Szablistów

Dwa tytuły Wicemistrzów Polski dla Konińskich Szablistów

Indywidualnie srebrny medal zdobył Damian Dzwoniarski.



2 dr

Po eliminacji grupowej został rozstawiany z numerem 5. W finale uległ Jakubowi Ocińskiemu 11/15. Jest to bardzo dobry występ tego młodego zawodnika. Po raz pierwszy zdobył medal w kategorii seniora. O finałową ósemkę walczyli także Adrian Stanisławski (9 miejsce), Stanisław Świerk (10 miejsce) i Jakub Kacprzak (12 miejsce). W szabli kobiet walczyła młoda Sylwia Matuszak, ostatecznie zajęła ósme miejsce.  Po dobrym występie w turnieju indywidualnym, drużyna KKSz została rozstawiona z nr 1 w turnieju drużynowym. W ćwierćfinale pokonała TMS Sosnowiec, w półfinale pokonała Zagłębiowski Klub Szermierczy (ZKS), w finale uległa MUKS Victor Warszawa 43/45. Ostatecznie drużyna wywalczyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski.

Szabla kobiet indywidualnie
1. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
2. Martyna Komisarczyk (AZS-AWF Warszawa)
3. Matylda Ostojska (AZS-AWF Warszawa)
3. Małgorzata Kozaczuk (AZS-AWF Warszawa)
5. Karolina Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań)
7. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
8. Sylwia Matuszak (KKSZ Konin)

Szabla mężczyzn indywidualnie
1. Jakub Ociński (AZS-AWF Katowice)
2. Damian Dzwoniarski (KKSZ Konin)
3. Grzegorz Dominik (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa)
5. Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
6. Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa)
7. Cezary Białecki (MUKS Victor Warszawa)
8. Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań)

Szabla kobiet drużynowo
1. AZS-AWF I Warszawa 
- Martyna Komisarczyk
- Małgorzata Kozaczuk
- Matylda Ostojska
- Patrycja Pałczyńska
2. O.Ś. AZS Poznań 
- Katarzyna Kędziora
- Bogna Jóźwiak
- Michalina Kostrzewa
- Gabriela Drygała
3. ZKS I 
- Karolina Cieślar
- Karolina Walczak
- Angelika Wątor
4. AZS-AWF II Warszawa
5 TMS Sosnowiec
6. ZKS II
7. UKS 13 Białystok
8. TMS II Sosnowiec

Szabla mężczyzn drużynowo
1. MUKS Victor Warszawa 
- Cezary Białecki
- Jakub Broniszewski
- Mikołaj Grzegorek
- Adam Sęczek
2. KKSZ Konin 
- Damian Dzwoniarski
- Jakub Kacprzak
- Adrian Stanisławski
- Stanisław Świerk

3. ZKS I 
- Grzegorz Dominik
- Tomasz Dominik
- Krzysztof Kaczkowski
- Michał Kochan
4. MKS Fortis Sosnowiec
5. AZS-AWF I Katowice
6. AZS-AWF I Warszawa
7. TMS Sosnowiec
8. ZKS II