23czerwiec2017

23 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
Jesteś tutaj: Home » Sport » Ten mecz Sokół powinien wygrać

Ten mecz Sokół powinien wygrać

Remisem 1-1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Sokoła Kleczew z GKS-em Przodkowo.

DSC 0582

Gola dla naszej drużyny zdobył w 52 minucie Emile Thiakane i choć na chwilę przed końcem meczu Sokół prowadził 1-0 to remis dla gospodarzy uratował niezawodny Łukasz Stasiak. Z przebiegu całego spotkania Sokół ten mecz powinien wygrać przynajmniej trzema bramkami. W pierwszej połowie świetnych okazji nie wykorzystali Thiakane (trafił w  słupek) i Cichos (przestrzelił głową z bliskiej odległości). W drugiej części gry swoją kolejną szansę na zdobycie gola miał  Emile Thiakane, lecz mimo znakomitego podania od Kowalczuka źle złożył się do strzału i fatalnie spudłował.

Dopiero w  52 minucie gry Sokół wyszedł na prowadzenie. Piłkę przejął Arkadiusz Bajerski, zszedł do środka i zagrał na lewą stronę do pędzącego Emile’a Thiakane. Nasz silny skrzydłowy mimo atakującej go dwójki obrońców uderzył mocno przy słupku i było 1-0.

W 60 minucie Sokół wyprowadził piekielnie groźną kontrę. W sytuacji sam na sam  znalazł się Bajerski, ale zamiast podawać do Tomasza Koziorowskiego trafił prosto w bramkarza. Powinno być 2-0.

Niewykorzystane sytuacje Sokoła zemściły się w ostatnich momentach spotkania. Remis gospodarzom dał człowiek od zadań specjalnych, czyli Łukasz Stasiak. Bramkostrzelny wieżowiec z Przodkowa w 89 minucie spotkania po dośrodkowaniu  z prawego skrzydła dobrze ustawił się między broniącymi Tomaszem Koziorowskim i Wiktorem Patrzykątem i wykorzystując swój wzrost skierował spokojnie piłkę do bramki. Ten sam zawodnik chwilę potem znów strzelał głową i mógł pogrążyć Sokoła, ale dobrze ustawiony w bramce był Daniel Szczepankiewicz.

Szkoda straconych punktów, bo zwycięstwo było o włos, a okazji do zdobycia bramek nie brakowało.

GKS Przodkowo - Sokół Kleczew 1 -1 (0:0)

Łukasz Stasiak 89’ - Elmile Thiakane 52’

Sokół: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Robert Jędras, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Arkadiusz Bajerski (83’ Bartosz Andrzejewski), Emile Thiakane, Sebastian Antas, Łukasz Cichos (60’ Przemysław Kędziora).

źródło:sokol-klecze.pl