11 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy
Jesteś tutaj: Home » Sport » Zwycięstwo Medyczek w ostatnim sparingu

Zwycięstwo Medyczek w ostatnim sparingu

Kolejna sparingowa wygrana Medyka.

nor

Piłkarki z Konina pokonały wczoraj norweski zespół Hønefoss BK 9:1 (5:0) po bramkach: Pauliny Dudek (x4), Anny Gawrońskiej (x2), Liliany Kostowej, Natalii Chudzik i Brittany Kindzierski. Medyczki otworzyły wynik spotkania już w trzeciej minucie. Drogę do norweskiej siatki znalazła wtedy Liliana Kostowa. Trzy minuty później po strzale Pauliny Dudek futbolówka odbila się od poprzeczki. Minimalnie niecelny był także strzał Nikol Kaletki z dziesiątej minuty. Po 9 minutach na 2:0 podwyższyła Natalia Chudzik, która wykorzystała podanie Anny Gawrońskiej. Do przerwy hat-tricka skompletowała Paulina Dudek, która wpisała się na listę strzelczyń w 25., 38. i 45. minucie. Pięć minut po przerwie szóstego gola dla Medyka zdobyła Gawrońska. Po zaledwie minucie strzałem z dystansu, na 7:0 podwyższyła Dudek. Autorkami bramki na 8:0 i 9:0 były kolejno: Anna Gawrońska i Brittany Kindzierski. Jedenaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry błąd konińskiej defensywy wykorzystała Ingrid Nurbe. Ekstraligowy sezon 2017/2018 koninianki zainaugurują w najbliższą sobotę, 5 sierpnia. O godz. 13.00 zagrają przed własną publicznością z AZS-em PSW Biała Podlaska. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców! Wstęp będzie wolny.

Medyk Konin: Monika Sowalska, Radosława Sławczewa (Klaudia Olejniczak ’72), Sandra Sałata (Casidee Lynch 46'), Maria Ficzay (Weronika Helińska 65'), Natalia Chudzik (Aleksandra Stasiak 76’), Krystyna Sikora, Natalia Pakulska (Anna Maria Zając 46'), Paulina Dudek (Julia Gawlak 65'), Liliana Kostowa (Patrycja Balcerzak 72’), Nikol Kaletka (Anastazja Szuppo 46'), Anna Gawrońska (Britanny Kindzierski '72).