13 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Jesteś tutaj: Home » Sport » Ostatni sprawdzian Sokoła na piątkę !

Ostatni sprawdzian Sokoła na piątkę !

Udane zakończenie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze Sokoła Kleczew.

DSC 1400

W ostatnim meczu przed ligą drużyna Tomasza Bekasa pokonała IV-ligową Pogoń Mogilno 5-0. Bramki zdobyli Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Filip Brzostowski, Jakub Groszkowski oraz Wojciech Antczak. Początek meczu był bardzo ospały. Oba zespoły grały wolno  i niedokładnie. Wyjątkiem był akcja w 14 minucie gry, gdy Tomasz Koziorowski otrzymał dobre podanie na prawej stronie boiska, ograł obrońcę i mocnym strzałem w środek bramki pokonał bramkarza Pogoni. W 37 minucie powinno być 2-0 dla Sokoła. Testowany Filip Brzostowski z Warty Poznań znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, jednak mimo dogodne sytuacji trafił obok słupka. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joshua Baloguna gola głową na 2-0 zdobył Mikołaj Pingot. W drugiej części meczu to już całkowita dominacja Sokoła. Rywale całkowicie opadli z sił ograniczając się jedynie do obrony własnej bramki. W 52 minucie znów zapachniało golem. Najpierw Jakub Antosik trafił w bramkarza, a chwilę potem to samo zrobił Filip Brzostowski. Cztery minuty później piłka wreszcie zatrzepotała w siatce Pogoni. Jan Paczyński będąc sam na sam z bramkarzem podał do nabiegającego Brzostowskiego, a ten mimo trudnej sytuacji zdołał umieścić piłkę w bramce. W pełni zasłużony gol testowanego pomocnika. Wraz z upływem minut gra Sokoła zazębiała się coraz bardziej. W 77 przed kolejną szansą stanął Antosik, a w 80 minucie po pięknym podaniu Antczaka z ostrego kąta strzelał Wolinowski. Wreszcie w 81 minucie po indywidualnej akcji czwartego gola dla Sokoła zdobył Jakub Groszkowski, a dwie minuty przed końcem meczu koronkową akcję Sokoła wykończył Wojciech Antczak.