25listopad2017

25 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
Jesteś tutaj: Home » Sport » Kompromitacja Górnika po fatalnej grze

Kompromitacja Górnika po fatalnej grze

Górnik Konin po fatalnej grze całego zespołu przegrał z Lechem II Poznań 0:5 w zaległym meczu 10 kolejki III ligi gr. II.

20171025 151644

Była już to 9 porażka w ligowych starciach. Od samego początku spotkania swój styl gry narzucili goście z Poznania. Dążyli żeby jak najszybciej zdobyć bramkę. Sztuka ta udała się dopiero w 15 minucie spotkana. Autorem trafienia został Tymoteusz Klupś. Warto dodać, że Lech przed zdobyciem pierwszej bramki zmarnował kilka dogodnych sytuacji. W 36 minucie Lech podwyższył swoje prowadzenie. Piłkę po strzale z dystansu sparował przed siebie Dawid Kołodziejczak, dopadł do niej Dawid Kurminowski strzelając 2 bramkę dla Lecha. W przerwie spotkania trener Suchomski zdecydował się na podwójną zmianę, ale nie przyniosły one spodziewanego efektu w postaci lepszej gry. Gra w drugiej części spotkania także toczyła się pod dyktando rezerw Lecha Poznań, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 63 minucie po szybkiej akcji prawą stroną boiska piłka powędrowała w pole karne. Trafiła ona pod nogi Dawida Kurminowskiego, który zdobył swoją 2 bramkę w dzisiejszym spotkaniu. W 87 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Michał Cywiński, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Ta trafiła jednak pod nogi Arkadiusza Kaczmarka, który podwyższył wynik spotkania na 0:4 dla Lecha Poznań. Wynik na 0:5 ustanowił także Arkadiusz Kaczmarek. Górnik w dzisiejszym spotkaniu nie zagroził w poważniejszy sposób bramce Miłosza Mleczki. W pierwszej połowie zagrozić bramce Lecha próbował Jakub Matusiak, ale jego strzał obronił bramkarz. W drugiej połowie wykorzystać rzut wolny próbował Łukasz Wesołowski, ale piłka po jego strzale przeszła tuż obok słupka.  Kolejny mecz Górnik rozegra w sobotę 28 października. Rywalem Biało-Niebieskich będzie Energetyk Gryfino.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Łukasz Wesołowski, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski (76' Igor Witczak), Jakub Matusiak (46' Piotr Radoszewski), Krystian Sobieraj (64' Bartosz Andrzejewski), Sebastian Antas, Mateusz Majer (46' Bartosz Andrzejewski), Paweł Błaszczak.

źródło:gornikkonin.pl