25listopad2017

25 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
Jesteś tutaj: Home » Sport » Wygrana Górnika dopiero w 15 kolejce

Wygrana Górnika dopiero w 15 kolejce

Aż do 15 kolejki musieli czekać kibice Górnika Konin na ligowe zwycięstwo swojej drużyny. Górnik Konin po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Wdę Świecie 4:2 (3:1).

1faee9f22a9e570ddb0e679aa13aec7643abc6

Bramki dla Górnika Konin zdobyli Dawid Przybyszewski x3 oraz Dawid Śnieg. Górnik po dzisiejszym zwycięstwie zrównał się w tabeli punktami z Unią Solec Kujawski. Beniaminek z Solca ma jednak jeszcze mecz do rozegrania. Zawodnicy Górnika weszli w mecz bardzo zmotywowani. Już w 6 minucie faulowany w polu karnym był Paweł Błaszczak. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Dawid Przybyszewski. W 13 minucie mieliśmy kopię sytuacji z 6 minuty. Ponownie w polu karnym faulowany był Paweł Błaszczak, a gola z rzutu karnego zdobył Przybyszewski. Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy Wda oddała w 22 minucie, ale nie stworzyli tym strzałem zagrożenia. W 32 minucie po faulu na jednym z zawodników rzut wolny wykonywał Sebastian Antas. Piłka po jego dośrodkowaniu trafiła na głowę Dawida Śniega, który podwyższył wynik na 3:0. W 40 minucie świetną interwencją popisał się Dawid Kołodziejczak i wynik pozostawał bez zmian. W 42 minucie faulowany był Łukasz Wesołowski. Wrzutkę Sebastiana Antasa z rzutu wolnego wybili obrońcy Wdy. Zawodnicy drużyny gości ruszyli z szybkim kontratakiem. Owocem tej szybkiej akcji była bramka dla Wdy Dawida Retlewskiego.  Drugą połowę zawodnicy Górnika także rozpoczęli od mocnego akcentu. Szybką akcję prawą stroną przeprowadził Mateusz Majer. Dograł piłkę w pole karne do Dawida Przybyszewskiego, a ten zdobył swoją 3 bramkę w tym spotkaniu. Po bramce na 4:1 Górnik spuścił z tonu. Do głosu zaczęli dochodzić goście ze Świecia. W 88 minucie zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystał Hubert Rokoszewski strzelając 2 bramkę dla drużyny ze Świecia. W doliczonym czasie gry dobre sytuacje miał jeszcze Mateusz Majer, ale jego próby zakończyły się niecelnymi strzałami. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Górnika Konin. Oznacza to, że Biało-Niebiescy odnieśli w końcu upragnione ligowe zwycięstwo. Trzema bramkami w dzisiejszym spotkaniu popisał się Dawid Przybyszewski, dla którego był to pierwsze ligowe bramki w nowym zespole.

źródło:gornikkonin.pl