25kwiecień2018

25 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
Jesteś tutaj: Home » Sport » Gol Błaszczaka na wagę trzech punktów! - video

Gol Błaszczaka na wagę trzech punktów! - video

Górnik Konin wygrywa spotkanie derbowe z Sokołem Kleczew 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Paweł Błaszczak.

bla

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, choć obydwie drużyny miały swoje sytuacje, po których mogły objąć prowadzenie. Na początku meczu bardzo dobrą interwencją popisał się Dominik Kąkolewski, który obronił strzał Łukasza Cichosa. W 45.. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym gości, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Dawid Śnieg. Bramkę do szatni mógł zdobyć również Piotr Radoszewski, lecz strzał młodego pomocnika obronił Hubert Świtalski. W drugiej połowie derbowego pojedynku piłkarze nieco się ożywili i kibice zgromadzeni na stadionie w Koninie mogli oglądać ciekawsze widowisko. Sokół największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, podanie Macieja Adamczewskiego wykorzystał Paweł Błaszczak. Doświadczony snajper umieścił piłkę w siatce po ekwilibrystycznym strzale piętą. Minutę później prowadzenie podwyższyć Taras Yavorsky, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Sokoła. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 i to piłkarze Górnika Konin mogą dopisać do swojego konta 3 punkty. Następne spotkanie koninianie rozegrają za tydzień w Gdyni, gdzie zmierzą się z miejscowym Bałtykiem. Skład Górnika Konin: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Michał Marszałek, Łukasz Wesołowski (65' Krystian Robak), Maciej Adamczewski, Taras Yavorsky (90' Beniamin Trzepacz), Aleks Sieradzki, Piotr Radoszewski (59' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (67' Paweł Błaszczak).