23październik2018

23 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna
Jesteś tutaj: Home » Sport » Górnik pewnie zwycięża w Dąbiu

Górnik pewnie zwycięża w Dąbiu

Górnik Konin pokonał Zryw Dąbie 0:5 w 3 rundzie okręgowego Pucharu Polski i awansował do półfinału tych rozgrywek.

c8dc0dccd442d3c7cb457f3732c5416da70cbb

Zdobywanie bramek Górnik rozpoczął już od 4 minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Jeremiasz Grela. Prowadzenie podwyższył Mikołaj Karbowy w 21 minucie. Piłka po strzale Karbowego odbiła się jeszcze od interweniujących obrońców, ale wpadła do bramki gospodarzy. W 38 minucie drugą bramkę w meczu zdobył Jeremiasz Grela, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zdobycz bramkowa mogła być jeszcze większa. Najpierw w poprzeczkę trafił Robert Jędras, a później Dawid Przybyszewski fatalnie przestrzelił z 4 metrów. W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. Na pewno wpływ na to miał rzęsiście padający deszcz oraz perspektywa sobotniego spotkania z KKS Kalisz. Czwarte trafienie to gol autorstwa Pawła Błaszczaka, który wykorzystał odbitą piłkę po strzale Aleksa Sieradzkiego. Sieradzki w 82 minucie wywalczył rzut karny, do którego podszedł Sebastian Antas. Początkowo bramkarz Zrywu obronił strzał, ale piłka wróciła pod nogi Antasa, który drugi raz się już nie pomylił. W półfinale pucharu biało-niebiescy zmierzą się z Wilkami Wilczyn, którzy pokonali Tulisię Tuliszków. Spotkanie półfinałowe rozegrane zostanie wiosną 2019 roku. Skład Górnika: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Szymon Ćwiek, Patryk Szymaniak (58' Michał Marszałek), Robert Jędras, Sebastian Antas, Mikołaj Karbowy (58' Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (67' Aleks Sieradzki), Jeremiasz Grela (67' Piotr Radoszewski), Dawid Przybyszewski (46' Mateusz Majer), Paweł Błaszczak