12grudzień2017

12 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Jesteś tutaj: Home » Sport » Historyczne zwycięstwo Medyczek

Historyczne zwycięstwo Medyczek

Ekstraligowe Medyczki pierwszy raz w historii odniosły zwycięstwo z mistrzyniami Czech - Slavią Praga.

20170218 140731

Mecz, który obfitował w wiele pięknych akcji zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść piłkarek trenera Romana Jaszczaka. Prowadzenie w meczu objęły koninianki po bramce Anny Gawrońskiej w 47 minucie. Odpowiedź piłkarek z Pragi nastąpiła po wykorzystaniu podyktowanego rzutu karnego. W 64 minucie bramkę na wagę zwycięstwa mistrzyń Polski strzeliła Lilyana Kostova. Przypomnijmy, że przed rokiem mecz w Żaganiu zakończył się triumfem naszych południowych sąsiadek.

Slavia Praga - Medyk Konin: 1:2

Bramki: Anna Gawrońska 47’, Lilyana Kostova 64’

Medyk Konin: Anna Szymańska (Monika Sowalska 84’) - Dagmara Grad (Klaudia Olejniczak 46’), Radoslava Slavcheva, Agata Guściora, Maria Ficzay, Patrycja Balcerzak (Anastassia Karlanava 72’), Sandra Sałata, Aleksandra Sikora, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Anna Gawrońska (Anastassia Shuppo 76’)