21październik2018

21 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Dla dzieci

Kategoria: Dla dzieci

Higiena-dziecka

Jak nauczyć malucha dobrych nawyków higienicznych

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Jak mówi stare polskie przysłowie, to okres dzieciństwa w największy sposób wpływa na nasze dorosłe życie. Odnosi się to zarówno do charakteru, jak i nawyków w zakresie higieny osobistej. Jak pomóc naszemu dziecku, by nauczyło się przestrzegać zasad higieny osobistej? Jak przekonać je tym, że pewne działania pozwalają ustrzec przed niebezpiecznymi zachorowaniami? I w końcu jak wspierać malucha, gdy już choruje? Na te i inne pytania odpowiada ekspert programu „Zdrowa ONA”, psycholog, Adriana Klos.

Kategoria: Dla dzieci

587120ergtcv

Czym skorupka za młodu nasiąknie czyli… Żłobek dla małych geniuszy

Mózg małego dziecka posiada niemal nieograniczone możliwości uczenia się – od chwili narodzenia aż do ukończenia 6. roku życia, kiedy to maluch zdobywa o wiele więcej informacji niż człowiek dorosły. Dlatego zadaniem rodziców w tym okresie jest… maksymalne wykorzystanie tego potencjału. Nie każdy jednak ma czas i umiejętności, aby zadbać o rozwój naturalnych predyspozycji dziecka.
Szczególnie w sytuacji kiedy rodzice są aktywni zawodowo. Dlatego warto zapoznać się z aktualną, autorską ofertą żłobków, które nie tylko zapewnią odpowiednią opiekę nad najmłodszymi, ale także… stworzą naturalne warunki do rozwoju zdolności i talentów dziecka.

Kategoria: Dla dzieci

Dziecko-i-zimowe-szalenstwo

Zimowe szaleństwo tylko w kasku!

W Polsce kask narciarski dla dziecka jest obowiązkowy do piętnastego roku życia – jak kupić najlepszy, czyli taki, który zapewni bezpieczeństwo, a przy tym będzie wygodny i modny? Kilka porad jak wybrać Kask Idealny, w którym nasze dziecko będzie chciało szusować po zimowym stoku.

Kategoria: Dla dzieci

Sylwester z dziećmi

Sylwester to huczne witanie Nowego Roku. To zabawa do białego rana, pokaz sztucznych ogni o północy, radość, śmiech i wypoczynek w dniu następnym. Gdy na świat przychodzi dziecko, Sylwester wygląda nieco inaczej. Ale czy musimy całkowicie rezygnować ze świętowania? Jak pogodzić opiekę nad dzieckiem z przywitaniem Nowego Roku?


Kategoria: Dla dzieci

Baśnie: "Czerwony Kapturek" bracia Grimm

Baśnie to nie tylko fantastyczne opowieści. Oprócz zabawy i radości jaką zapewne przynoszą naszym pociechom, mają one też na celu funkcje edukacyjne. Baśnie uczą nasze dzieci prawidłowych zachowań a także wskazują różnicę między dobrem a złem.

Kategoria: Dla dzieci

Świąteczne ozdoby

Rolkę po papierze malujemy czerwoną farbką. Z czerwonego papieru wycinamy rączki (koniecznie w rękawiczkach, bo to zima przecież), z białego twarz Mikołaja (oczy i nos można namalować flamastrem), z czarnego stopy, a z zielonego choinkę. Na koniec doklejamy piękną siwą brodę z waty i zakładamy Mikołajowi czapeczkę.