22październik2018

22 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Dla kobiet

Kategoria: Dla kobiet

ws 2

Dla niej wszystko

Ruszyła ogólnopolska kampania Dla niej. Możemy więcej. Cel akcji to wspieranie kobiet chorych na raka okolic intymnych i ich rodzin. W Koninie w akcję zaangażowało się stowarzyszenie Magnolia.

 

Kategoria: Dla kobiet

Ck 1pl

uJAwnianie siebie

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na cykl warsztatów z rozwoju osobistego dla kobiet.

 

 

Kategoria: Dla kobiet

Feromony

Dlaczego z feromonów warto korzystać w sylwestra?

Długa noc sylwestrowa już za chwilę. To właśnie podczas tej nocy podsumowujemy miniony rok i planujemy, jaki będzie następny. Nierzadko przygotowujemy się do niej już przed świętami, bo przecież podczas ostatnich godzin w roku trzeba zachwycać, olśniewać i przyciągać do siebie innych.

Kategoria: Dla kobiet

Sylwester

Samotni w Sylwestra? Ależ skąd!

Samotny Sylwester przed telewizorem, pójście „na doczepkę” na domówkę ze znajomymi albo wyjście na koncert na rynku – takie propozycje na Sylwestra dla samotnych można znaleźć na różnorodnych forach internetowych. Ale czy to jedyne możliwości? Zamiast potęgować samotność w tłumie par lub siedząc bezczynnie w domu, warto wybrać się na sylwestrowy bal wśród innych singli.

W Polsce żyje około 5 milionów singli, dlaczego więc podczas najważniejszej imprezy w roku mają siedzieć sami w domach i rozmyślać o samotności, albo niknąć w tłumie i przyglądać się parom składającym sobie czule życzenia o północy? Jeszcze kilka lat temu brakowało ofert sylwestrowych dla singli, ale sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Obecnie single mogą wybierać spośród licznych imprez odbywających się w wielkich miastach oraz ofert wyjazdów sylwestrowych organizowanych przez takie biura podróży jak Eskapady. Do imprez komercyjnych doliczyć też trzeba kilkadziesiąt domówek i małych imprez i spotkań organizowanych przez samych singli na StrefaSingla.pl - mówi Przemysław Kamiński, twórca portalu z wydarzeniami dla singli. Liczba miejsc, gdzie single mogą spędzić Sylwestra stale rośnie, bo rośnie zapotrzebowanie na nie. Same wydarzenia organizowane przez portal StrefaSingla.pl to już 6 imprez w różnych miastach, na których łącznie będzie bawić się w tym roku około 900 osób. To blisko dziesięć razy więcej niż w roku 2006, kiedy w jednym z prestiżowych lokali na Starym Rynku w Poznaniu odbył się pierwszy bal „nie dla par”. Żadna inna impreza w roku nie może się równać co do frekwencji z Sylwestrem – dodaje Kamiński.

Kobiecy i męski punkt widzenia

Zapobiegawcze singielki dużo wcześniej myślą o rezerwacji biletów na Sylwestra. Pierwsze pytania o imprezę sylwestrową na portalu StrefaSingla.pl podają już we wrześniu. Kiedy na początku listopada pojawia się oferta imprez stacjonarnych, także pierwsze reagują panie. Wpłatę od singielki zanotowaliśmy już 2 listopada. Pierwszy singiel na imprezę sylwestrową zapisał się ponad dwa tygodnie później. Ciekawostką jest, że gdyby Sylwestra zorganizować o miesiąc wcześniej, czyli 30 listopada, na tegoroczną imprezę przewidzianą dla 220 osób w Warszawie, przyszłoby 87 pań i zaledwie 9 panów!

Dysproporcje tylko w części wynikają z różnic w ilościach singli i singielek w dużych miastach, rejestrujących się w portalach. Katarzyna Bieber, właścicielka największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego – MyDwoje.pl zwraca uwagę na problem geograficzny: Serwis MyDwoje.pl musi szczególnie dbać o utrzymanie równych proporcji liczby pań i panów w zakresie geograficznymi i wiekowym. Ogólna liczba pań i panów jest wyrównana. Zdarzało się jednak, że nasz dział moderacji odbierał telefony od panów z małych miast i wsi ze skargami, że z ich miasteczka kobiety uciekają do dużego miasta, wyjeżdżają na studia, a oni nie mają z kogo wybierać partnerek. W dużych miastach problem wydaje się być odwrotny – pań jest więcej. Na takie problemy wskazują także badania i statystyki pokazujące, że panie chętniej wyjeżdżają do dużych miast w poszukiwaniu dobrego wykształcenia i kariery. Portal StrefaSingla.pl odnotowuje dziewięcioprocentową przewagę ilości pań w dużych miastach. Jednak ogólne różnice w aktywności kobiet i mężczyzn na portalach dla singli nie są tak duże jak dysproporcje w aktywności zakupowej przed Sylwestrem.

Największa aktywność pań przy zakupie biletów przypada w okresie 1-10 grudnia. Przemysław Kamiński dodaje również, że w tym roku pula biletów dla pań na bal w Poznaniu skończyła się już 3 grudnia, a na bal w Warszawie dziesięć dni później. Tymczasem największa aktywność panów przypada na okres od 15 grudnia. Mężczyźni do ostatniej chwili liczą, że jeszcze w starym roku kogoś poznają. Często dopiero po samotnych, czy spędzonych z rodziną świętach impulsywnie, na ostatnią chwilę dokonują zakupu biletu. Faktycznie jest im też łatwiej podjąć spontaniczną decyzję, bo nie martwią się o nową kreację czy miejsce u fryzjera. Pokazuje to duże różnice w mentalności kobiet i mężczyzn. Dysproporcje w ilości singielek i singli rezerwujących bilety na sylwestrowy bal wyrównują się dość późno, ale ostateczniena imprezach dla singli ilość kobiet i mężczyzn jest zbliżona, bo bez tego… nie ma dobrej zabawy.

Happy new love

Single w Internecie znajdą dla siebie propozycje spędzenia tej jedynej w roku nocy na balach „nie dla par” między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i w Szczecinie. Biura podróży i portale dla singli zapraszają także na sylwestrowe wyjazdy na Kaszuby, w góry, a nawet do europejskich stolic: Berlina, Pragi, Wiednia czy Bratysławy czy rejs sylwestrowy do Chorwacji. Jest zatem w czym wybierać.

Po co więc nudzić się w domu lub zasilać tłum na rynku? Mimo, że trudno jest zakładać, że tej nocy pozna się księcia z bajki czy wymarzoną królewnę, to czy nie lepiej po prostu zadbać o dobrą zabawę? Single bawią się z roku na rok coraz lepiej i coraz chętniej porzucają bale dla par, żeby zaszaleć, potańczyć w swoim gronie i złożyć sobie zamiast tradycyjnego „Happy New Year” życzenia… „Happy new love”.

autor: Anna Kaczmarska
portal StrefaSingla.pl – wydarzenia dla singli

 

źródło:www.kobietamag.pl

 

Kategoria: Dla kobiet

Florals-Top-Secret-Fashion-Collection-2

Florals Top Secret Fashion Collection – modny i casualowy styl na zimowe dni

Miękkie dresowe bluzy, obszerne pudełkowe góry przeplatają się z dopasowanymi sukienkami, zadrukowanymi dżinsami.

Kategoria: Dla kobiet

Kobieta-i-zakupy-przez-internet

Co kobiety kupują w sieci?

Jak wynika z badań i raportów dotyczących handlu w Internecie, zakupy online częściej i chętniej robią kobiety. Liczba internetowych zakupowiczek rośnie z roku na rok. Co ciekawe, wiele użytkowniczek Internetu przenosi swoje przyzwyczajenia z życia prywatnego do działań zawodowych. W ten sposób to właśnie kobiety stają się motorem rozwoju sektora usług i handlu online adresowanego do biznesu.