21czerwiec2018

21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Oszustwo „na weterynarza”

Oszustwo „na weterynarza”

W powiecie kolskim pojawili się oszuści, którzy wykorzystują nowe przepisy dotyczące hodowli drobiu i ptactwa. Doskonale wiedzą, że za trzymanie zwierząt poza pomieszczeniami gospodarskimi, hodowcom grożą kary i wykorzystują sytuację. Ostrzegajmy naszych bliskich przed kolejnym pomysłem oszustów.

318159325

Pomysłowość oszustów po raz kolejny okazała się nieograniczona. Dwoje młodych ludzi pojawiło się na jednej ze wsi w gminie Babiak w powiecie kolskim. Znaleźli gospodarstwo, w którym kury biegały po podwórzu. Szybko zorientowali się też, że opiekuje się nimi starszy mężczyzna, a na dodatek mieszka sam.

Przedstawili się jako weterynarze i spytali dlaczego drób nie jest w pomieszczeniach zamkniętych. Starszy mężczyzna przyznał, że wie o nowych obowiązkach, ale jak sam stwierdził, dużo lepsze wyniki hodowli uzyskuje się, kiedy kury są na wybiegu. Fałszywi weterynarze zaproponowali 1000 zł kary. Starszy mężczyzna przyznał, że nie ma takiej kwoty, ale 500 zł, to powinien mieć. Oszuści oczywiście chętnie przystali na obniżenie kary i przyjęli od niego proponowane 500 zł.

Tymczasem prawdziwych inspektorów weterynaryjnych można bez problemu zidentyfikować. Muszą oni posiadać przy sobie kilka dokumentów, o których okazanie można ich poprosić. Te dokumenty, to legitymacja służbowa ze zdjęciem, upoważnienie do przeprowadzenia kontroli oraz specjalna odznaka z wybitym indywidualnym numerem.