22kwiecień2018

22 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Muzeum za pół ceny

Muzeum za pół ceny

Po raz kolejny Muzeum Okręgowe w Koninie włącza się w ogólnokrajową akcję "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", pilotowaną przez Polską Organizację Turystyczną.

MOK zamek

Tegoroczna edycja odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 31.03-02.04. W ramach  akcji będzie można skorzystać z oferty kulturalnej i edukacyjnej Muzeum w specjalnej, obniżonej cenie. W sobotę zorganizowane zostaną dodatkowe tury
warsztatów wielkanocnych oraz lekcji muzealnej poświęconej średniowiecznemu budownictwu. W warsztatach i lekcjach może wziąć udział każdy, ale warto zapisać się na zajęcia wcześniej. Lekcja muzealna „Zostań architektem biskupa Łaskarzyca” odbędzie się o godzinach 10:30 i 12:30 w sieni spichlerza.W niedzielę, razem z cyklistami z Sekcji Turystyki Rowerowej CIKLO oraz Rodzinnymi Rajdami Rowerowymi w Golinie Muzeum zaprasza do wspólnego otwarcia sezonu  pod hasłem „Zakręć się w Muzeum!”. O godzinie 11:00 zbieramy się do wyjazdu pod Wieżą Ciśnień w Koninie, skąd trasą rowerową wiodącą przez malownicze okolice przejedziemy do Muzeum Okręgowego. Przyjazd do Gosławic planujemy na godzinę 12:00-12:30- informują organizatorzy akcji. Tam uczestnicy rajdu chwilę odpoczną, by następnie, pod opieką pracowników Muzeum, wspólnie obejrzeć wystawy i posłuchać o historii zamku. Na zakończenie spotkania zaplanowane jest ognisko.