18czerwiec2018

18 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Noc Kultury 2017

Noc Kultury 2017

18 różnorodnych wydarzeń w 3 miejscach należących do Centrum Kultury i Sztuki w Koninie-  Noc Kultury odbędzie się po raz piąty, od 15 do 17 września. Zachęca do czynnego udziału w życiu kulturalnym, ułatwia spotkanie ze sztuką oraz prezentuje artystów związanych z Koninem i regionem.

nockultury

 

Wernisaże, koncerty, filmy, spektakle, spotkania dla najmłodszych- to atrakcje Nocy Kultury. Widzowie zobaczą m.in. spektakl „Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”. To spektakl w reżyserii Agaty Dudy-Gracz z Teatru Nowego w Poznaniu, którym CKiS – DK Oskard rozpoczyna Noc Kultury w piątek 15 września.

Podczas piątkowej nocy nie zabraknie lokalnych akcentów. W Koninie zagości  zespół Bezsensu, jego wokalistą jest koninianin Krzysztof Garbaciak. Pochodząca z Konina Soniamiki i Julia Marcell, to wokalistki, które usłyszymy podczas sobotniego spotkania w ramach Nowych Brzmień MSTR. O g. 22.30 w sobotę Oskard przygotował coś dla miłośników filmów dokumentalnych i kotów. „Kedi – sekretne życie kotów” to fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który odkrywa przed nami fascynujący świat widziany z kociej perspektywy. O g. 24.00 zapraszamy na kolejny dokument doceniony przez krytyków i widzów: „Ostatni w Aleppo”.

Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli 16 września (sobota) uczestniczyć w rodzinnej Nocy Kultury na placu przy CKiS.
O g. 12.00, rozpocznie się SMYKOFONIA, czyli edukacyjny koncert mający na celu popularyzację łatwych metod wspierających rozwój słuchu muzycznego najmłodszych. O g. 17.00 rozpoczną się warsztaty ceramiczne ULEPIENI. Kolejna wyjątkowa propozycja to kreatywne warsztaty plastyczne NAMIOT SZTUKI.

Szczegółowy program można znaleźc na ckis.konin.pl