18lipiec2018

18 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Uroczystości 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu MBL

Uroczystości 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu MBL

Uczestnictwem w nabożeństwie drogi krzyżowej w lesie grąblińskim oraz mszą św. na ołtarzu, przy którym 50. lat temu kard. Stefan Wyszyński ukoronował Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej koroną papieską, rozpoczęły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym obchody złotego jubileuszu koronacji. 

MBL

 
Dziś, wspólnoty i ruchy kościelne z diecezji włocławskiej prowadzić będą całodniową ewangelizację na terenie licheńskiego Sanktuarium. Zwieńczeniem dnia będą nieszpory, którym na ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium przewodniczył będzie bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski. Po nieszporach o godz. 19  w licheńskiej bazylice celebrowana będzie msza św.

W niedzielę do Lichenia przybędzie abp Salvatore Penacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który przewodniczył będzie południowej mszy św. w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Wieczorem w nawie głównej licheńskiej świątyni odbędzie się koncert poezji śpiewanej zatytułowany „Człowieczy los”.

W poniedziałek o godz. 12.00 na ołtarzu koronacyjnym pod przewodnictwem bpa Bronisława Dembowskiego, biskupa seniora diecezji włocławskiej zostanie odprawiona msza św., po której  placu koronacyjnym zostanie posadzony dąb jubileuszowy. Następnym punktem obchodów jubileuszowych będzie msza św. połączona z I nieszporami z Uroczystości Wniebowzięcia NMP, której o godz. 18. przewodniczył będzie abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Od godz. 22.30 rozpocznie się „Noc chwały”, czyli całonocne czuwanie modlitewne.

Kulminacja obchodów 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej przypadnie 15. sierpnia. Mszy św. o godz. 12.00 w licheńskiej bazylice, podczas której zostanie poświęcona nowa sukienka na Obraz Matki Bożej ufundowana przez pielgrzymów z kraju i z zagranicy, przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior krakowski.