21czerwiec2018

21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pościg drogowy za uciekającym Audi A3

Pościg drogowy za uciekającym Audi A3

Policjanci zatrzymali 24 letniego mężczyznę, który uciekał funkcjonariuszom ruchu drogowego nie zatrzymując się do kontroli.

 

318-183972

Kierujący mimo wydawanych poleceń i sygnałów za nic miał próbujących go zatrzymać policjantów. Teraz za swój czyn - za niezatrzymanie się do kontroli drogowej będzie odpowiadał przed sądem. W sobotę około godziny 17:15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jadąc ulicą Szpitalną minęli się z pojazdem Audi A3, który nie miał prawej lampy. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili i podjeli próbę zatrzymania pojazdu. Niestety kierujący za nic miał policyjne sygnały i postanowił uciekać dalej drogą w kierunku ulicy Solnej. Kierujący Audi A3 w czasie swojej brawurowej jazdy stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym jadąc całą szerokością jezdni, łamiąc przy tym przepisy drogowe. Funkcjonariusze kontynuowali swój pościg ale ściągany mężczyzna nie dawał za wygraną i  zakręty pokonywał przy użyciu hamulca awaryjnego. Ostatecznie mężczyzna przy ulicy Esse w Koninie opuścił pojazd i uciekł. Policjantom z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego udało się ustalić tożsamość kierującego uciekiniera bowiem został on dobrze zapamiętany przez ścigających go funkcjonariuszy. Następnego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24 letniego mieszkańca Konina i doprowadzili do Komendy, gdzie usłyszał zarzut z art. 178 b kodeksu karnego a więc niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policjantów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie wykluczone, że odpowie on za inne przewinienia drogowe. Za czyn którego się dopuścił 24 letni kierujący a więc art. 178b kodeksu karnego grozi mu teraz do 5 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

KIEROWCO PAMIĘTAJ !!!

Od dnia 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.

W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji to przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.