23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Koncert charytatywny ,,Chodź pomaluj mój świat’’. Militarna integracja

Koncert charytatywny ,,Chodź pomaluj mój świat’’. Militarna integracja

Co się stanie, gdy do męskiej jednostki wojskowej w Koninie zawita żeńska amerykańska grupa specjalna – koninianie dowiedzą się w niedzielę, 8 października w Konińskim Domu Kultury. Już po raz jedenasty odbędzie się koncert charytatywny ,,Chodź pomaluj mój świat’’.

koncert charytatywny 2017 ok

Akcja, której organizatorem jest Koniński Dom Kultury prowadzona jest na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. W tym roku beneficjentem akcji jest Stowarzyszenie ,,Młodzi Aktywni’’. Zebrane od sponsorów pieniądze oraz materiały niezbędne do funkcjonowania prowadzonej przez stowarzyszenie świetlicy środowiskowej przy ul. Goździkowej, zostaną przekazane podczas koncertu. Biorą w nim udziła parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie miejskich jednostek i spółek, a także media. Tradycyjnie udało się zebrać 10 tys. zł.
W tym roku artyści zaproszą widzów do integracji z polsko-amerykańską jednostką specjalną. Nie zabraknie więc  znanych przebojów na żołnierską nutę, ale nie tylko na nią….
 To są niesamowici artyści, mają olbrzymie serca, nie boją się swoich wokalnych ułomności i pokazują, że mają do siebie dystans. Na scenie Konińskiego Domu Kultury nic ich nie dzieli, poglądy polityczne czy upodobania partyjne. Przychodzą, by zrealizować doroczną akcję i wesprzeć szczytny cel. Nie da się też ukryć, że śpiewają coraz lepiej – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Konert odbędzie się 8 października o godz. 17.00.