23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pielgrzymka III klas gimnazjalnych diecezji włocławskiej

Pielgrzymka III klas gimnazjalnych diecezji włocławskiej

Uczniowie III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modlili się w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki.

DSC00004lichen gimnazjum

 

Zdaniem ks. Przemysława Pilarskiego, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, licheńska pielgrzymka pozwala gimnazjalistom na zatrzymanie się i przemyślenie spraw związanych z wyborem szkoły średniej oraz  z dalszą przyszłością: „Chcemy pokazać młodym ludziom, że można rozmawiać ze sobą twarzą w twarz. Dziś młodzież nie potrafi nawiązywać relacji, większą część wolnego czasu spędzając w wirtualnym świecie, ze smartphonem w dłoni. Dzięki tej pielgrzymce chcemy wyrwać ich z pustyni samotności, na którą często sami się udają” – powiedział kapłan.
Na godzinę przed rozpoczęciem Eucharystii młodzi ludzie wzięli udział w ewangelizacji, którą rozpoczął ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Następnie do młodzieży przemówił ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej znany z tego, iż ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Kapłan podzielił się świadectwem spotkania żywego Boga w swoim życiu.  
Centralnym punktem pielgrzymki była msza św. o godz. 12.00, której przewodniczył bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej.
W pielgrzymce III klas gimnazjalnych diecezji włocławskiej uczestniczyło ok. 3 tys. uczniów.