25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wioleta i Witold Słowińscy z Morzyczyna znaleźli się w dziesiątce najlepszych rolników w województwie w XVII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku.

Wioleta i Witold Słowińscy z Morzyczyna znaleźli się w dziesiątce najlepszych rolników w województwie w XVII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku.

Wyniki ogłoszono na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

bb

Konkurs „Wielkopolski Rolnik Roku” nieprzerwanie od 17 lat promuje wielkopolskie rolnictwo. Uczestniczyło w nim już 1100 gospodarzy z regionu, a statuetkę Siewcy otrzymało 166 z nich. Wyróżnieni rolnicy stosowali nowoczesne technologie, odznaczali się dobrą organizacją pracy, wyróżniającą estetyką gospodarstw, uzyskiwali bardzo dobre efekty ekonomiczne. W ubiegłym roku, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego kapituła odwiedziła producentów zbóż, bydła mlecznego, trzody chlewnej, ogrodników, sadowników, a także producentów grzybów oraz hodowców koni, ryb i zwierząt futerkowych. Łącznie 56 gospodarstw rolnych z 23 powiatów województwa wielkopolskiego. Najlepszych 20 gospodarzy nominowała do nagrody, a 10 spośród nich zarekomendowała do tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku 2017. Decyzją kapituły, najcenniejsze trofea konkursowe: prestiżowy tytuł, statuetka „Siewcy” oraz nagroda finansowa w wysokości 10 tysięcy złotych, stały się również udziałem rolników z powiatu konińskiego. Wioleta i Witold Słowińscy z Morzyczyna w gm. Wierzbinek prowadzą nowoczesne gospodarstwo specjalizujące się w produkcji pomidora gruntowego (na 13 ha) i cebuli (na 9 ha) oraz truskawki ekologicznej. Gospodarstwo jest zmechanizowane i spełnia najwyższe standardy organizacji pracy oraz wszystkie normy integrowanej produkcji roślin. Państwo Słowińscy są laureatami Powiatowego Rolnika Roku 2016, a także finalistami ubiegłorocznego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”