23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Koninianki potrafią – schudła 50kg w rok !

Koninianki potrafią – schudła 50kg w rok !

Wiara Walka Wygrana to motto życiowe Kamili Sidor, koninianki, która podjęła walkę z otyłością. Postanowiła zrobić coś dla siebie i w roku schudła 50 kg . Założyła blog, gdzie nie tylko dzieli się swoją historią, ale wspiera i pomaga, innym walczącym z nadwagą, przetrwać ciężki dla nich okres. Zyskała sobie sympatie internautów i telewidzów. 

Marchewka 1000px
292340 414231381947250 2037929616 n
523459 441764012527320 185782041 n

Bierze udział w konkursie Blog Roku 2012 .    

Wiara, walka, wygrana ..Co oznaczają dla ciebie te słowa?

To zestawienie słów, które towarzyszą mi podczas odchudzania i trochę przed nim. Kiedyś mój kolega Kuba powiedział : „Jeszcze wszystkim udowodnisz na co Cię stać- tylko uwierz, potem o to zawalcz, a na końcu wygraj”. To jest moje motto życiowe, które sprawdza się na każdej płaszczyźnie życia.

Co skłoniło cię, by diametralnie zmienić swoje życie?

Wizyta u lekarza, który nie dawał mi dobrych rokowań. Powiedział wprost : „ Przy takim trybie życia nie pożyjesz długo”. To był impuls i ogromny kop. Mam wiele planów, pomysłów, chcę je zrealizować, więc musiałam iść naprzód.

Czułaś się źle w swojej skórze?

Psychicznie- nigdy. Zawsze byłam osobą pełna energii, optymistką. Mnóstwo znajomych wokół. Zawsze mówiłam, ze jestem specyficznym pulpetem. Nie byłam samotna, wręcz odwrotnie. Fizycznie- tak czułam się źle w swojej skórze. Dlaczego: opuchnięte nogi, bolący kręgosłup, kołatanie serca, zadyszka przy wejściu na pierwsze piętro. Tak, to była katorga.

Jak pomaga Ci rodzina w walce z nadwagą?

Rodzina to najwspanialszy skarb jaki mam. Mama, która zawsze jest przygotowana na mój przyjazd do domu – zrobione jedzenie jak w diecie, uszykowane poporcjowane mięso, żeby zabrać ze sobą, zawsze mam jedzenie na czas. Tata zawsze w swoim zabieganym życiu ma czas, aby iść ze mną na trening, wycisnąć ze mnie siódme poty i nigdy nie traktuje mnie ulgowo, musze dawać z siebie 150%. Zawsze są pierwszymi osobami, którym płaczę, że coś jest nie tak, nie wiem jak coś zrobić, są gdy pojawia się kryzys, są zawsze.

Co motywuje Cię, daje siłę by być wytrwałą w postanowieniach?

Rok pracy. Wysiłek jaki w to włożyłam, nie mogę tego zaprzepaścić. Rodzice, znajomi i obcy ludzie, czyli moi blogowicze , którzy dają mi niesamowitą siłę.

Dlaczego wybrałaś Blog jako formę wyrażania siebie?

Blog powstał z jasnego powodu, mnóstwo wiadomości na FB „ jak to zrobiłaś?”, „Pomóż mi, ja nie potrafię”. Odpisywanie na wiadomości zajęło by mi wieczność, a ja studiuję, pracuję i się odchudzam. Postawiłam na blog, bo już wcześniej mówiono, abym go założyła. Okazało się, że założenie bloga było moją najlepszą życiową decyzją, choć czasami jest ciężko wszystko ze sobą pogodzić. Już nie umiem bez niego żyć.

 

Co daje Tobie kontakt z internautami ?

Siłę, motywację. Blogowicze są wielką siłą samą w sobie. Potrafią osiągać rzeczy niesamowite, potrafią mobilizować jak nikt, to oni uświadamiają mi co takiego zrobiłam dla siebie i innych, codziennie dają mi znak : rób to dalej. Dzięki nim poczułam, ze moje życie naprawdę ma sens.

 

Jak było kiedyś a jak jest teraz z twoimi kryzysami.. Jak z nimi sobie radzi radzisz..?

Kryzysy się zdarzają. Trzeba umieć upadać i nauczyć się wstawać. Nauczyłam się robić to perfekcyjnie. Staram nie dopuszczać się do kryzysów, ale czasami pękam. Wtedy odczytuję moja tajną skrzynkę meblową i mówię „ Dziewczyno, nie możesz się poddać”. Często wystarczy się wypłakać i spojrzeć na stare zdjęcie.

Bierzesz udział w konkursie BLOG ROKU…

Powiedziały mi o nim Moje Blogowiczki, postanowiłam spróbować, kolejne doświadczenie.

Rada dla osób, rozpoczynających walkę z nadwagą …

ZACZNIJ MYSLEĆ O SOBIE, nie o innych. Jeśli zrozumiesz, ze jesteś najważniejsza dokonasz rzeczy niemożliwych. Człowiek nawet nie potrafi wyobrazić sobie, ile ma w sobie siły jeśli ma walczyć o siebie.

Tutaj możecie zobaczyć blog Kamili Sidor

http://wiara-walka-wygrana.blogspot.com/